Pergola Sistemleri

Pergola açık hava mekanlarında gölge sağlamak ve dekoratif bir özellik eklemek amacıyla kullanılan bir yapı türüdür. Genellikle bahçelerde, teraslarda veya açık hava oturma alanlarında bulunan pergolalar dikey destek sütunları üzerine oturan yatay çerçevelerden oluşur. Ahşap, metal veya PVC gibi çeşitli malzemelerden yapılabilir. Pergolaların ana işlevi gölge sağlamak ve açık hava mekanlarında rahat bir ortam yaratmaktır. Bununla birlikte aynı zamanda bitki örtüsü eklemek, örneğin sarmaşık bitkileri veya asma yaprakları, pergolanın estetik görünümünü geliştirmek için yaygın bir uygulamadır.

Pergola sistemleri kullanım alanına uygun olarak belirlenen taleplere göre sabit ve hareketli olmak üzere iki farklı modele ayrılır. Ticari işletmeler ve ev, bahçe gibi bireysel alanlarda kullanım rahatlığı açısından en fazla hareketli pergola sistemleri tercih edilir. Hareketli pergola sistemlerinde bulunan üzerlerinin açılabilme fonksiyonu, her mevsim kullanıcısına konfor sağlar. Pergola sistemleri, genellikle yaz ve kış mevsimlerine özel kullanım alanı oluşturulmak istenen mekanlarda tercih edilir.

Ticari kullanım amacına uygun olarak mekanlarda ve bireysel kullanım amacına göre farklı alanlarda kullanılan işlevsel yapı ürünleridir. Özellikle açık havada oturma keyfini müşterilerine yaşatmak isteyen işletmeler tarafından sıkça tercih edilen hareketli pergola çeşitleri, mevsim şartlarına göre kullanılabilme opsiyonuyla işletmelere ticari değer katar. Günümüz teknolojisinde pergola modelleri, ihtiyaca yönelik olarak hareketli pergola ve bioklimatik pergola olarak iki çeşittir.

Hareketli pergolalarda tavan sistemi için tercih edilen PVC esaslı teknolojik kumaş olurken; bioklimatik pergolalardaki tavan sistemi kendi etrafında dönen ya da geriye doğru açılabilen alüminyum panellerden oluşur. Otomatik pergole olarak da bilinen ve pergola sistemleri arasında en çok tercih edilen modeller arasında yer alan hareketli pergola sistemleri, elektrikle çalışır şekilde üretilir.

Sahip olduğunuz işletmenin bulunduğu bölgeye ve coğrafyaya özgü çözümler üretmek ve mekânın yıl boyunca kullanılabilir durumda olmasını sağlamak maksadıyla motorlu tente sistemleri hizmetinize sunulmaktadır. Firmamız sahip olduğu kurumsal tecrübe ve innovatif anlayışla işlevsel anlamda problemlerinizi çözüme kavuşturmaktadır.

Pergola sistemi açılma kapanma özelliği sayesinde uygulandığı alanı güneş ve yağmur gibi dış etkenlerden koruyan, bu sayede işlevsel oturma alanları oluşturan sistemlerdir. Pergola sistemlerinin yapım ve üretim aşamalarında farklı malzemeler kullanılabilir. Pergola tente, günümüzde pek çok mekanda kullanılmaktadır. Pergola sistemlerinin temel kullanım amacının, yazları güneşten korumak olduğu söylenebilir. Sistemin açılır kapanır tavanı ve su geçirmez özelliği sayesinde yağmurlu havalarda kullanıldığı alanı yağmurdan korur.

7/24 Servis